Ruch – Detoks – Twórczość, Smołdzino 2019

Termin: 
13 – 20.07.2019 

Letni czas zachęca do większej aktywności na zewnątrz i do przemieszczania się. Dlatego pojawia się propozycja warsztatu jogi nad morzem, w Słowińskim Parku Narodowym. W miejscu czystym, przestronnym, w bliskim sąsiedztwie przyrody.

Słowa – klucze dla tego warsztatu to:

Ruch – joga, dno miednicy, spacery po okolicy i plaży, wędrówki po parku narodowym
Detoks – roślinna kuchnia, detoks technologiczny (zalecane minimum gadżetów w użyciu), który sprzyja oczyszczaniu umysłu.
Twórczość – warsztat ceramiczny

Wszystko w duchu zdrowia i dobrego samopoczucia!

Dla kogo:
Propozycja otwarta dla wszystkich, którzy zainteresowani są aktywnym wypoczynkiem i regeneracją, również dla rodzin z dziećmi. Już ćwiczących i osób nowych w temacie, chcących doświadczyć jakie odczucia niesie ze sobą praktyka jogi. To tydzień dla siebie pomagający wrócić do codzienności silniejszym, wypoczętym i zrelaksowanym. Osoby towarzyszące mile widziane.

W programie:

 • Zajęcia jogi fizycznej (przed południem)
 • Relaksacja i wzmacnianie dna miednicy (po południu)
 • Spacery/wycieczki piesze i rowerowe po Słowińskim Parku Narodowym
 • Plażowanie
 • Animacje/opieka dla dzieci podczas zajęć jogi dla dorosłych
 • Warsztat w Glinianej Zagrodzie

 

 

 

Miejsce:
Smołdzino to wioska leżąca między Łebą a Rowami, w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Dookoła lasy, ruchome wydmy, dwa jeziora, rzeki, morze, pagórki. Dużo natury i przyrody, do której można dotrzeć pieszo lub na rowerze (wypożyczalnia na miejscu). Oprócz zajęć na sali poćwiczymy na zewnątrz – na trawiastej polance i na plaży.

Główne atrakcje w okolicy:
• ścieżki turystyczne w Słowińskim Parku Narodowym
• Jezioro Gardno i Łebsko
• Skansen wsi słowińskiej w Klukach
• Ruchome wydmy
• Góra Rowokół
• Latarnia morska w Czołpinie

Miejsce daje dużo możliwości na spędzenie wolnego, letnio-wakacyjnego czasu. Jest alternatywą dla zatłoczonych latem polskich plaż. Można zabrać rodzinę, znajomych, bliskich, również tych nie praktykujących jogi, a chcących wypocząć w spokojnym, ładnym krajobrazowo miejscu.

Zakwaterowanie i posiłki:
Gościniec u Bernackich
http://www.ubernackich.pl/
Pokoje 2 i 3 osobowe
Posiłki: wegetariańsko/wegańskie – 3 posiłki przygotowane głównie z produktów lokalnych i z przydomowego ogrodu. Kuchnia roślinna sprawia, że wyjazd ma też charakter detoksu.

 

Dojazd:
autem
lub
komunikacją:
pociągiem do Gdyni, dalej z Gdyni do Słupska, ze Słupska PKS do Smołdzina.

Zaczynamy zajęciami jogi o 16:00 w dniu przyjazdu (sobota 13.07)
Kończymy obiadem o 13:00 w dniu wyjazdu (sobota 20.07)

Koszt:

  • noclegi
  • pełne wyżywienie (3 posiłki)
  • zajęcia jogi
  • relaksacje i trening dna miednicy
  • animacje/opieka dla dzieci w czasie zajęć jogi dla dorosłych

1690 zł dorosły
1190 zł osoba towarzysząca
890 zł dziecko (do 10 roku życia)

Dla zainteresowanych warsztatem w glinianej zagrodzie dopłata 100 zł

O zajęciach:
Joga
hatha joga wg metody BKS Iyengara, czyli joga fizyczna charakteryzująca się dużą precyzją ruchu, dokładnością, docieraniem do głębi. Sprzyja rozwojowi siły, stabilności i większej mobilności w ciele. Przywraca świadomość ciała i wycisza umysł. W praktyce używane są pomoce: kostki, paski, wałki, koce. Dzięki użyciu pomocy pozycje jogi stają się bardziej efektywne i mogą być wykonywane przez osoby w różnym wieku i z różnymi indywidualnymi ograniczeniami.

Trening dna miednicy
to ćwiczenia pomagające zrozumieć, poczuć i wzmocnić mięśnie dna miednicy, czyli różne grupy mięśniowe ważne z kilku powodów, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, m.in. dla postawy ciała, jego stabilności, równowagi, wsparcia kręgosłupa, stawów i organów wewnętrznych,  a także dla seksualności, innego odczuwania i większej samoświadomości seksualnej. Przez obserwację, ćwiczenie, rozróżnianie i zrozumienie do świadomego korzystania z własnego ciała. Uważna praca z ciałem i umysłem, jak w jodze.

Animacje/opieka dla dzieci
W trakcie porannych i popołudniowych zajęć dla dorosłych, dzieci będą mogły aktywnie  spędzić czas, dobrze się przy tym bawiąc. W planie zabawy ruchowe z elementami jogi, mała twórczość plastyczna, wspólne czytanie.

Zajęcia prowadzi:
Joga i trening dna miednicy z Małgosią Kostrzewą, dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara, absolwentką AWF w Warszawie, która na co dzień prowadzi kameralną szkołę jogi w Warszawie, a w niej zajęcia dla dorosłych, młodzieży, seniorów i dzieci. Od dawna interesuje się tematyką zdrowego życia, aktywności, odżywiania, pozytywnego myślenia i szeroko pojętego rozwoju. W kręgu jej zainteresowań jest człowiek jako istota pełna twórczego potencjału, który czeka na obudzenie.

Rezerwacja miejsca: yogaozyj@gmail.com
Miejsce rezerwuje wpłata zadatku w wysokości 390 zł w:
Joga Ożyj! Szkoła Jogi, ul. Bazyliańska 1, Warszawa
lub
na konto szkoły:
61 1050 1025 1000 0091 3978 1505.
W tytule proszę wpisać: „JOGA LIPIEC 2019”

Serdecznie zapraszamy !