Rodzinne wakacje z jogą nad polskim morzem, Smołdzino

 

Letni czas zachęca do większej aktywności na zewnątrz i do przemieszczania się. Dlatego pojawia się propozycja warsztatu jogi nad morzem. W miejscu czystym, przestronnym i różnorodnym, dającym wiele możliwości do wypoczynku, aktywności i wsłuchiwania się w siebie. Obok zajęć jogi pojawi się również możliwość stworzenia własnego naturalnego kosmetyku i zajęcia dla dzieci. Wszystko w duchu zdrowia i dobrego samopoczucia!

Dla kogo:

Propozycja otwarta dla wszystkich – rodzin z dziećmi, w pojedynkę lub parami – którzy zainteresowani są aktywnym wypoczynkiem i regeneracją sił życiowych. Już praktykujących i osób nowych w temacie, chcących doświadczyć jakie odczucia niesie ze sobą praktyka jogi. To tydzień dla siebie pomagający wrócić do codzienności silniejszym, wypoczętym, z nowymi umiejętnościami. Zapraszam również osoby towarzyszące.

Terminy:

7 – 14.07.2018
14 – 21.07.2018

Zaczynamy zajęciami jogi o 16:00 w dniu przyjazdu (sobota 7.07, lub sobota 14.07)
Kończymy obiadem o 13:00 w dniu wyjazdu (sobota 14.07, lub sobota 21.07)

 Miejsce:

Smołdzino to wioska leżąca między Łebą a Rowami, w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Dookoła lasy, ruchome wydmy, dwa jeziora, rzeki, morze, pagórki. Dużo natury i przyrody, do której można dotrzeć na rowerze (wypożyczalnia na miejscu). Oprócz zajęć na sali poćwiczymy na zewnątrz – na trawiastej polance i na plaży.

Główne atrakcje w okolicy:
• Jezioro Gardno i Łebsko
• Skansen wsi słowińskiej w Klukach
• Ruchome wydmy
• Góra Rowokół
• Latarnia morska w Czołpinie

Miejsce daje dużo możliwości na spędzenie wolnego, letnio-wakacyjnego czasu. Jest alternatywą dla zatłoczonych latem polskich plaż. Można zabrać rodzinę, znajomych, bliskich, również tych nie praktykujących jogi, a chcących wypocząć w spokojnym, ładnym krajobrazowo miejscu.

W programie:

 • Zajęcia jogi (2 x dziennie: poranne 2,5 h i popołudniowe 1,5 h)
 • Relaksacja i techniki oddechowe – pranajama
 • Spacery/wycieczki po Słowińskim Parku Narodowym
 • Animacje dla dzieci podczas zajęć jogi dla dorosłych
 • Refleksologia stóp lub twarzy (dodatkowa opłata)
 • Warsztat „Stwórz własny naturalny kosmetyk” (2 popołudnia, propozycja dla chętnych, dodatkowa opłata)

Zakwaterowanie i posiłki:

Gościniec u Bernackich
http://www.ubernackich.pl/
Pokoje 2 i 3 osobowe (jest możliwość zakwaterowania w pojedynkę za dopłatą 110 zł)
Posiłki: wegetariańsko/wegańskie – 3 posiłki przygotowane głównie z produktów lokalnych i z przydomowego ogrodu

Dojazd:

autem
lub
komunikacją:
pociągiem do Gdyni, dalej z Gdyni do Słupska, ze Słupska PKS do Smołdzina.

Koszt:

 • noclegi,
 • pełne wyżywienie (3 posiłki),
 • zajęcia jogi,
 • ćwiczenia oddechowe,
 • animacje dla dzieci w czasie zajęć jogi dla dorosłych,

1690 zł dorosły
1090 zł osoba towarzysząca
890 zł dziecko

Dla zainteresowanych warsztatem produkcji naturalnych kosmetyków dopłata 100 zł

O zajęciach:

 • Joga

Hatha joga wg metody BKS Iyengara, czyli joga fizyczna charakteryzująca się dużą precyzją ruchu, dokładnością, docieraniem do głębi. Sprzyja rozwojowi siły, stabilności i większej mobilności w ciele. Przywraca świadomość ciała i wycisza umysł. W praktyce używane są pomoce: kostki, paski, wałki, koce. Dzięki użyciu pomocy pozycje jogi stają się bardziej efektywne i mogą być wykonywane przez osoby w różnym wieku i z różnymi indywidualnymi ograniczeniami. Zajęcia prowadzi Małgorzata Kostrzewa, dyplomowany nauczyciel ww. metody.

 • Warsztat „Stwórz własny naturalny kosmetyk”

W ciągu dwudniowego warsztatu poznamy receptury na kosmetyki, które można samodzielnie wykonać w zaciszu domowym. Porozmawiamy również o tym, jak wykorzystać w celach pielęgnacyjnych naturalne składniki takie jak: oleje roślinne, olejki eteryczne, zioła, owoce i warzywa. Dowiesz się więcej o dobroczynnych właściwościach produktów i roślin, które na co dzień są w twoim otoczeniu. Poznasz technikę tworzenia mydła ekologicznego metodą na zimno.

Oprócz porcji przydatnej wiedzy teoretycznej w trakcie warsztatu wspólnie stworzymy kosmetyki, które zabierzesz ze sobą do domu by dokarmiać swoją skórę z  miłością i czułością.

Wykonamy 5 kosmetyków, wszystkie na bazie wyłączenie naturalnych składników:

– krem do twarzy  – 60 ml
– peeling do ciała: kawowy, cytrusowo-ziołowy, cukrowo-owocowy, do wyboru – 250 ml
– mydełko dopasowane do twojego rodzaju skóry – 100g
– delikatny puder do mycia twarzy – 60g
– puszysty, odżywczy mus do ciała z rokitnikiem – 150g

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy, zdrowia i urody!

 • Zajęcia dla dzieci

W trakcie porannej oraz popołudniowej praktyki jogi dla dorosłych, dzieci będą mogły aktywnie i kreatywnie  spędzić czas, dobrze się przy tym bawiąc, pod czujny i czułym okiem Żanety. Zajęcia będą różnorodne i dopasowane do potrzeb dzieci młodszych i starszych. W planie joga dla dzieci, wspólne przygody, gry i zabawy integracyjno – ruchowe, gry planszowe, wspólne czytanie baśni bałtyckich i tańce. W zabawie dzieci przenoszą się w świat wyobraźni, naśladując postacie np. ze świata zwierząt, roślin czy bajek co wpływa na ciało i pobudza wyobraźnię. Część zajęć zabawowo-fizyczna zakończy się krótką relaksacją, nastawioną na wyciszenie i oddech.

    

Zajęcia prowadzą:

Joga z Małgosią Kostrzewą, która na co dzień prowadzi kameralną szkołę jogi w Warszawie, a w niej zajęcia dla dorosłych, młodzieży, seniorów i dzieci. Od dawna interesuje się tematyką zdrowego życia, aktywności, odżywiania, pozytywnego myślenia i szeroko pojętego rozwoju. Bliskie jej pozostają medycyna wschodnia, tybetańska i ajurweda, traktujące człowieka dużo szerzej niż ciało fizyczne. Stąd też joga. W kręgu jej zainteresowań jest człowiek jako istota pełna twórczego potencjału, który czeka na obudzenie. Chęć pomocy innym zaprowadziła ją na drogę refleksologii i do energoterapii. Małgosia jest również dyplomowanym refleksologiem twarzy i stóp oraz bioenergoterapeutką, na co dzień łączy te terapie. Dla chętnych zabiegi na miejscu.

Animacje dla dzieci oraz warsztat z produkcji kosmetyków naturalnych z Żanetą Fiszer.
Od 2008 r. praktykuje jogę oraz prowadzi zajęcia w rodzinnym mieście z różnymi grupami wiekowymi, zgodnie z ideą, że jogę może praktykować każdy niezależnie od metryki. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, absolwentka warszawskiej AWF na kierunku joga i relaksacja, historyk oraz mama 17 letniego chłopca. Uwielbia naturalne kosmetyki, sama je tworzy z wielką pasją i zaangażowaniem. Z potrzeby serca zajęła się mydlarstwem
i tworzeniem ekologicznych produktów do pielęgnacji ciała. Miłośniczka zdrowego stylu życia, naturalnego jedzenia, zielarstwa, podróży tych dalekich i bliskich oraz wspinaczki sportowej.

Rezerwacja miejsca:
Miejsce zarezerwujesz poprzez wniesienie opłaty rezerwacyjnej 390 zł w: Joga Ożyj! Szkoła Jogi, ul. Bazyliańska 1, Warszawa lub na konto:
05 1440 1390 0000 0000 1410 1535 z dopiskiem „Joga Lipiec 2018”.
Pytania i zgłoszenia pod numerem tel: 502 340 150

p.s.

Podczas naszego pobytu w Smołdzinie, w trakcie drugiego terminu, dokładnie w piątek 20.07 odbędzie się w Dolinie Charlotty koncert Bryana Ferry. Dolina Charlotty jest oddalona od Smołdzina o ok 35 km. Będzie okazja do posłuchania go na żywo, dla chętnych 
https://www.youtube.com/watch?v=XjhTHQhJLxs
http://www.legendyrocka.com/line-up#line1